Dokumentumok

Szervezeti Működési Szabályzat |SZMSZ|

Az intézmény működésére, belső és külső kapcsolataira vonatkozó rendelkezéseket határozza meg.

Célja: az intézmény jogszerű, zavartalan működésének biztosítása, a gyermeki jogok érvényre juttatása, szülői jogok gyakorlása, szülő - gyermekek - pedagógusok közötti kapcsolat bővítése, az intézményi működés demokratikus rendjének garantálása.
Feladata: A Solymosy Óvoda jogszabályi keretek által biztosított törvényes működésének szabályozása, valamint a működésre vonatkozó jogszabályok által nem szabályozott, működést befolyásoló tényezők meghatározása. Az SZMSZ-ben foglaltak betartása az óvoda minden dolgozójának, valamint az óvodával kapcsolatba kerülő személyek kötelessége. Megszegése azonnali intézkedést, szükség esetén kizárást vonhat maga után. Tájékoztatásra az óvodavezető, illetve az általa megbízott személy jogosult.

Szervezeti és Működési Szabályzata - Solymosy Óvoda és Sólyomfióka Családi Bölcsőde 2023 (.pdf)

Szervezeti és Működési Szabályzata - Solymosy Óvoda és Sólyomfióka Családi Bölcsőde 2021 (.pdf)

Szervezeti és Működési Szabályzata - Solymosy Óvoda és Sólyomfióka Családi Bölcsőde 2018 (.pdf)