Bemutatkozás

Gyöngyössolymos, a Mátra lábánál gyönyörű környezetben meghúzódó falucska. Falunk nevét a Solymosy családról kapta, ehhez méltóan óvodánk Solymosy László után 2004 óta, a Solymosy Óvoda nevet viseli.

Óvodánk, a község egyetlen óvodájaként látja el az óvodáskorú gyermekek intézményes ellátását. 1998 elején nyerte el végleges mai formáját. Ugyanebben az évben csatlakoztunk a WHO CINDI Egészségesebb Óvodák Nemzetközi Hálózatához, amely bázisóvodaként jelölt ki.

Az intézmény jelenleg négy csoporttal működik. Mesevilágot idéző csoportszobáink tágasak, világosak, berendezésük gyermekbarát. 110 férőhelyes modern intézményünkben a csoportszobákhoz külön – külön mosdó és WC tartozik.

Az óvoda épületét parkosított, gazdagon felszerelt játszóudvar veszi körül. Számos mozgásfejlesztő játék segíti a gyermekek nagyfokú mozgásigényének kielégítését.

Régi álmunk vált valóra az óvoda melletti tornaterem felépülésével, ahol gyermekeink mozgás összerendezettségének, mozgásfejlődési készségének, képességének alakítására ezentúl az év minden időszakában, helyben lesz lehetőségünk. Csakúgy, mint a szervezett, szülői igényekre alapozott egyéb mozgásfejlesztő szolgáltatások megvalósítására.

Sajátos nevelési igényű gyerekek fogyatékosságaiból eredő hátrányok csökkentésével a társadalomban jól eligazodó, teljes értékű gyermekek nevelése, esélyegyenlőség megteremtése, a hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek számára óvodai integráció lehetősége szükség szerint.

Az óvodapedagógusok felzárkóztató munkáját helyben szükség szerint gyógytornász, pszichológus, logopédus, fejlesztő szakemberek segítik fenntartói hozzájárulással, hisz gyermekeink egyénhez igazodó, egyéni fejlődést támogató nevelése elengedhetetlen feladatunk.

Célunk, hogy intézményünk, egy kis „falusi” óvoda minden előnyével-hátrányával biztosítani tudja az igazi boldog gyermekkort a hozzánk járó gyermekek, és szüleik teljes megelégedésére.

Óvodánkhoz tartozik még, a 1,5-3 éves korú gyermekeket ellátó két csoportos Sólyomfióka Családi Bölcsőde, melynek működése szerves részét képezi intézményi gondozó-nevelőmunkánknak.